کمپرسور کولر گازی

یک کمپرسور که به عنوان قلب سیستم تهویه مطبوع نیز شناخته می شود، جزء حیاتی و اغلب گران قیمت سیستم خنک کننده هوا است. این دستگاه با تبدیل نیرو به انرژی و گردش مبرد لازم برای فرآیند تبادل انرژی به سرما، خانه شما را در فصل گرما خنک و در فصل سرما، گرم و  راحت نگه می دارد

نحوه عملکرد کمپرسور کولر گازی

فرآیند خنک سازی کمپرسور کولر گازی با موتور شروع می شود. موتور با سیلندر و پیستون به کمپرسور نیرو می دهد. از آنجا که  کمپرسور AC خانگی دما و فشار مبرد بخاری را که از سیم پیچ اواپراتور خارج می شود، افزایش می دهد. کمپرسور باید دمای مبرد را افزایش دهد تا گرما را از داخل خانه به کندانسور منتقل کند. سپس کندانسور گرما را خنک می کند و بخار مبرد ورودی را به مایع تبدیل می کند. کمپرسور کولر گازی به نوبه خود فشار مبرد را برای انتقال به واحد داخلی افزایش می دهد. سپس این فرآیند، بارها و بارها تکرار می شود و تبادل گرما ثابتی ایجاد می کند.

دلایل شایع خرابی کمپرسور کولر گازی

بسیاری از مشکلات می تواند باعث از کار افتادن کمپرسور کولر گازی منزل شما شود. بسیاری از مشکلات با هزینه های اندک برطرف میشوندگاهی اوقات یکی از  مشکلات رایج سیستم تهویه می تواند مسدود شدن فیلتر هوا باشد که جریان هوا را مختل می کند. با این حال، اگر با خرابی کمپرسور مواجه هستید، این تعمیر بسیار پرهزینه تر است و ممکن است شما را ملزم به خرید یک واحد تهویه مطبوع جدید کند.

خوشبختانه، بسیاری از انواع خرابی کمپرسورهای کولر گازی را می توان در صورتی که به موقع به مشکل رسیدگی شود، جلوگیری کرد. برای حفظ وضعیت کمپرسور خود، برنامه ریزی تعمیر و نگهداری معمولی کولر گازی می تواند هر اتفاقی را که ممکن است منجر به مشکل بزرگتر شود را شناسایی و برطرف کند.
به طور معمول، بیشتر خرابی های کمپرسور کولر گازی خانگی استفاده از تکنسین های غیرمجاز ناشی می شود. به همین دلیل است که برای دریافت تعمیر و نگهداری استثنایی تهویه مطبوع باید با یک تکنسین خبره تماس بگیرید.

بیایید نگاهی به علل رایج خرابی کمپرسور کولر گازی بیاندازیم

1.مسائل برق
شاید یکی از پرهزینه ترین تعمیرات، مشکلات الکتریکی باشد که می تواند باعث آسیب دائمی به کمپرسور AC خانه شما و سایر قسمت های دستگاه شود. هنگامی که یک خطای الکتریکی رخ می دهد، اسیدهایی ایجاد می شود که برای سیستم شما مضر هستند. با این حال، برنامه ریزی منظم تنظیم تهویه مطبوع می تواند از مشکلات الکتریکی جلوگیری کند. یک تکنسین ماهر می تواند سیستم شما را از نظر اسیدها بررسی کند و فیوزها، سیم کشی ها و موارد دیگر را که ممکن است کمپرسور شما را خراب کند تعمیر کند.

2.خطوط مکش با اندازه نامناسب
این اشتباه تا حد زیادی به دلیل عملکرد یک تکنسین بی‌صلاحیت است. یک خط مکش خیلی کوچک یا خیلی بزرگ می تواند باعث خرابی کمپرسور تهویه مطبوع شما شود و در نتیجه تعمیرات هزینه بر باشد. هنگام تماس با یک متخصص تهویه مطبوع، مطمئن شوید که هر بار یک تکنسین مجرب برای انجام کار به درستی دریافت می کنید

3.نشتی گاز
 با گذشت زمان، لوله های شما ممکن است دچار ترک و سوراخ شود که باعث نشت گاز از کولر گازی شما می شود. همانطور که سطح گاز کولر گازی شما کاهش می یابد، کمپرسور AC خانگی باید سخت تر کار کند تا گاز را از طریق سیستم عبور دهد و در نهایت باعث از کار افتادن  سیستم شود.

4.خطوط مکش مسدود شده
یکی از اولین نشانه های مسدود شدن یا آسیب دیدن خطوط مکش این است که دستگاه شما تا حد امکان خنک شدن را متوقف می کند. اگر مشکل در اوایل تشخیص داده نشود، ممکن است باعث افزایش فشار و دما شود و باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور کولر گازی  و از کار افتادن آن شود.

همین حالا سرویس کولر گازی خود را به ما بسپارید

همین حالا سرویس کولر گازی خود را به ما بسپارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *