سرویسکولر گازی

کولر گازی از قطعات زیادی تشکیل می شود و ایجاد مشکل در هر بخشی، موجب تحلیل رفتن کارکرد مفید کل دستگاه می شود. به همین دلیل سرویس کولر گازی ‌یا بررسی دوره ای آن باعث اطمینان از سلامت کامل دستگاه و افزایش طول عمر می شود. اما سرویس کولر گازی دقیقاً چیست؟

سرویس کولر گازی چیست؟

 

به مجموعه خدماتی که یک مرکز نمایندگی یا تعمیر، در قبال محصولات خود از جمله کولر گازی ارائه می کند، سرویس می گویند. به یک‌ سری خدمات خاص از جمله چک آپ دوره ای کولر گازی نیز سرویس گفته می شود که باعث افزایش طول عمر کولر گازی و کارکرد بهتر می شود.

یکی از مزایای سرویس کولر گازی، کنترل مصرف انرژی در سطح بهینه است. شست و شوی کولر گازی نیز از دیگر خدمات سرویس است. شست و شو و نظافت باعث کارکرد بهتر کولر گازی می شود، چرا که جرم و برفک ها از بین می روند.

نصب کولر گازی نیز از دیگر خدمات شامل سرویس است. بنابراین هنگام خرید کولر گازی، می توانید از خدمات سرویس استفاده کنید. توجه داشته باشید که نصب محصول توسط افراد غیر حرفه ای باعث بروز نقص و مشکلات در سلامت کولر می شود.

تعمیرات نیز شاخه ای از فعالیت های سرویس است که اکثرا توسط مراکز تعمیر معتبر یا نمایندگی های مربوطه صورت می گیرد. گاهی اوقات دستگاه نیاز به شست و شو ندارد و تنها پنل های آن کمی نظافت می خواهند، نظافت پنل نیز جزو خدمات سرویس است.

همگی ما با خدمات پس از فروش آشنایی داریم، شاید ندانید اما خدمات پس از فروش نیز شاخه ای خدمات سرویس هستند که مضمون ضمانت نامه پس از فروش محصول را دارند. گاهی اوقات تنها تعمیر کافی نیست و نیاز است به تعویض روی بیاوریم. هزینه تعویض نسبت به هزینه تعمیر کمی بالاتر است، تعویض قطعات نیز در دسته سرویس قرار دارند.

درخواست یک تماس و مشاوره رایگان

 

هر چند وقت یک‌ بار کولر گازی را سرویس کنیم؟

 

سرویس کولر گازی یا همان چک آپ دوره ای، یک بازه زمانی مشخص دارد، البته این بازه زمانی مشخص و ثابت تا زمانی است که کولر گازی نشانه های آسیب و صدمه نداشته باشد.بنابراین در صورت مشاهده نشانه های مشکل ‌باید سریعاً به مرکز تعمیر مراجعه کنید، حتی اگر آخرین بار هفته پیش چک آپ کرده باشید. در هر صورت بازه زمانی مناسب برای سرویس های دوره ای هر 6 ماه یک‌ بار است.

 اینکه کولر گازی شما از چه برندی است یا چند سال است که خریده اید، در بازه زمانی سرویس تأثیری ندارد. نوع کولر گازی نیز در مدت زمان سرویس تاثیری ندارد. معمولاً یک سرویس کامل با توجه به میزان کار، 30 الی 90 دقیقه طول می کشد.

چه زمانی به سرویس کولر گازی نیاز داریم؟

 

علاوه بر خدمات شست و شو و چک آپ کلی، تعمیران نیز تحت عنوان سرویس انجام می شوند. نشانه های زیادی گویای مشکلات جدی در کولر گازی هستند، که اغلب به آنها توجه نمی کنیم. در ادامه به چند موقعیت و نشانه فوق مهم اشاره خواهیم کرد

 

  • کولر روشن است اما کمپرسور کار نمی کند یا به عبارتی روشن نمی شود
  • کولر و کمپرسور هر دو روشن و در حال فعالیت هستند، اما باد کولر گرم است
  • کولر گازی ناگهان خاموش می شود و تا مدتی روشن نمی شود
  • کولر سر و صدای اضافی دارد و معمولاً این صدا از پنل داخلی است
  • در کولر گازی های هوشمند، پنل لمسی کد های خطا را نمایش می دهد
  • ریموت کنترلی بر وضعیت کولر گازی ندارد
  • صدای کولر گازی نسبت به روز های اولیه نصب بیشتر شده است
  •  پنل داخلی کولر پس از مدتی فعالیت یخ می زند.

هزینه سرویس کولر گازی

هزینه سرویس کولر گازی به موارد زیادی بستگی دارد. یکی از مواردی که در تعیین قیمت تأثیر دارد، نیاز به تعویض قطعات است. آیا کولر گازی شما به تعویض قطعات نیاز دارد؟ برند و مدل کولر گازی نیز از عوامل مهم در تعیین قیمت تعمیر و سرویس است.

هنگامی که کولر گازی شما در دست تعمیر و سرویس است، کدام قسمت به سرویس نیاز دارد؟ قطعه مورد تعمیر هم بر قیمت تأثیر دارد. برخی فعالیت ها در دسته سرویس در مرکز امداد سرویس بصورت رایگان انجام داده می شود.

چرا باید کولر گازی را سرویس کنیم؟

 

کولر های گازی از حساس ترین سیستم های سرمایشی هستند و سیستم داخلی آنها به شدت نیاز به مراقبت دارد. هنگامی که از کولر گازی در شرایط بهینه استفاده نشود، عمر مفید آن کوتاه شده و کارکرد صحیح خود را از دست می دهد. از این رو اولین قدم برای مراقبت از کولر گازی، خرید کولر گازی مناسب است.

 در ادامه نیاز به سرویس های منظم داریم که بازه زمانی مناسب برای سرویس دوره ای 6 ماه یک بار است. زمانی که سیستم سرمایشی به طور منظم سرویس شود، تا سال های سال دچار مشکل نخواهد شد و به کارکرد مفید خود ادامه خواهد داد. در سرویس های منظم، اگر مشکلی در کولر وجود داشته باشد، قبل از شدت گرفتن تعمیر خواهد شد و قطعات دیگر آسیب نخواهند دید.

 با توجه مطالب ارائه شده، سرویس را می توان نوعی پیشگیری از مشکلات دانست. پیشگیری از مشکلات باعث می شود تا در آینده به دردسر نیوفتید و دچار هزینه های گزاف تعمیر با تعویض نشوید. مسلماً برای سرویس کولر گازی به افراد متخصص نیاز است و یافتن مرکزی معتبر برای این امر سخت است.

امداد سرویس از معتبر ترین مراکز سرویس کولر گازی و سیستم های تبریدی است که سابقه درخشان و طولانی در این زمینه دارد. برخی از فعالیت ها و خدمات امداد سرویس برای مشتریان رایگان است و همچنین مشاوره رایگان توسط افراد متخصص در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

کلام آخر

 در حال حاضر کولر گازی ها بهترین سیستم سرمایشی برای انواع محیط ها هستند. یکی از مزایای مهم کولر گازی ها، کمک به کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی است. کولر گازی های اسپیلت و اینورتر کاملا بی صدا هستند و آرامش محیط را حفظ می کنند. در هر حال ممکن است کولر گازی شما هم به سرویس و تعمیر نیاز داشته باشد و امداد سرویس در هر ساعتی از شبانه روز آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی است. تیم ورک امداد سرویس از همراهی شما عزیزان تا پایان مقاله سرویس کولر گازی سپاسگزار است.

درخواست مشاوره و تماس رایگان