تعمیر ظرف شویی

ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را خوب نمی‌شوید، ظرف‌ها را خشک نمی‌کند، آب حاصل از شستشوی ظروف را تخلیه نمی‌کند، صدا می‌دهد، نشتی دارد و هزار و یک مشکل دیگر. با وجود اینکه ماشین ظرفشویی هم مثل ماشین لباسشویی، کولر گازی و کلی دستگاه‌های دیگر یکی از بهترین اختراعات بشر است اما هر از گاهی هم کاربران را اذیت می‌کند و با هر یک از این مشکلات مواجه می‌شود.

در چنین شرایطی بهترین چیزی که می‌تواند خانم‌های خانه‌دار را خوشحال کند، یک تعمیرکار خوب و حرفه‌ای است که خیلی سریع خودش را برساند. خوشبختانه واحد تعمیرات ظرفشویی مرکز سخت‌افزار ایران چنین امکانی را برای کاربران ماشین ظرفشویی فراهم کرده است. مهم نیست ظرفشویی شما از چه برندی است یا اینکه چه مشکلی دارد فقط کافیست که با این مرکز تماس بگیرید تا تعمیرکار خود را جهت عیب‌یابی و تعمیرات ماشین ظرفشویی به منزل شما بفرستد.4.8/5 (138 امتیاز)

نمایندگی تعمیر ظرفشویی

نمایندگی تعمیر ظرفشویی به صورت اختصاصی بر ترمیم این محصول پرکاربرد تمرکز دارد. کادر فنی این مرکز به گونه انتخاب شده اند که با قطعات و بخش های پیچیده این دستگاه آشنایی کامل داشته باشند. لازم به ذکر است که خدمات نمایندگی تعمیر ظرفشویی محدود به برند خاصی نبوده و انواع مدل های سامسونگ، ال جی، شارپ، توشیبا، سونی، پاناسونیک، بوش و … را  شامل می شود.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی تمام تلاش و تخصص خود را معطوف به بررسی و تعمیر تخصصی این محصول نموده است. ماشین ظرفشویی به عنوان یکی از مهم ترین محصولات در گروه لوازم خانگی ، دارای قطعات متعددی بوده و تعمیرات آن نیازمند مهارت ویژه ای می باشد. به همین دلیل در مرکز مورد بحث، جمعی از متخصصین حوزه تعمیرات حضور داشته و بر کار تعمیرکاران نظارت کامل دارند. همچنین به دلیل وجود تجهیزات پیشرفته، خدمات ارائه شده در این نمایندگی سطح کیفی بالایی داشته و موجب جلب رضایت کاربران شده است.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی چقدر است؟

برای تعیین هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی، باید دستگاه عیب یابی شود. تعمیر هریک از قطعات، نرخ مشخصی دارد و نمی توان پیش از بررسی و شناسایی قطعه آسیب دیده، در مورد هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی نظر قطعی داد. از طرفی اگر نیاز به تعویض هریک از قطعات باشد، قیمت خود قطعه هم به هزینه نهایی تعمیرات افزوده می شود. با توجه به اصل بودن قطعات یدکی در نمایندگی مجاز ماشین ظرفشویی، نباید انتظار قیمت پایین پس از پایان عملیات تعمیر را داشت. با این حال همکاران ما بودجه شما را نیز در نظر گرفته و تلاش می کنند در عین استفاده از قطعات و تجهیزات اصل و پیشرفته، مناسب ترین هزینه را بابت عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی از شما اخذ کنند.

تعمیرات ماشین ظرفشویی

تعمیرات ماشین ظرفشویی در مرکز تعمیرات لوازم خانگی، توسط کارشناسان کاربلد و با استفاده از تجهیزات تخصصی این حوزه انجام پذیرد؛ از این‌رو، نه تنها عیوب ایجاد شده در ظرفشویی ها مرتفع می گردد بلکه به دلیل اِعمال گردگیری ها، تنظیمات تخصصی و عملیات ویژه در حین تعمیر، کیفیت اولیه دستگاه بازیابی می گردد.

برخی از رایج ترین اشکالات پیش آمده در این دستگاه که توسط کارشناسان مرکز تعمیر ظرفشویی برطرف می‌گردد عبارت است از تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی، تعویض هیتر، تعویض پمپ تخلیه، تعویض واشر در ماشین ظرفشویی، تعویض ترموستات، تعویض محفظه مواد شوینده و …. . خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی منحصر به برند و یا نوعی خاص این دستگاه نیست و کلیه ماشین‌های ظرفشویی موجود در بازار را شامل می‌گردد.

تعمیر ظرفشویی ال جی

کمپانی ال جی یکی از برترین‌ها در حوزه ساخت و تولید لوازم خانگی است. اگر چه این شرکت در ساخت لوازم خانگی خود از پیشرفته‌ترین متدها و تکنولوژی‌ها استفاده می‌کند اما گاه تولیدات این شرکت نیز دچار اشکالاتی در عملکرد و قطعات خود می‌گردند. بروز خرابی در ماشین‌های ظرفشویی ال جی به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین راه برای تعمیر آن‌ها، مراجعه به مراکز مجاز و استاندارد این حوزه است.. برخی از رایج ترین اشکالات پیش آمده در این دستگاه که توسط کارشناسان مرکز تعمیر ظرفشویی ال جی برطرف می‌گردد عبارت است از تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی، تعویض هیتر، تعویض پمپ تخلیه، تعویض واشر در ماشین ظرفشویی، تعویض ترموستات، تعویض محفظه مواد شوینده و …. .

تعمیر ظرفشویی توشیبا

ماشین ظرفشویی یکی از محصولات پرفروش و البته با کیفیت کمپانی توشیبا است. ماشین‌های ظرفشویی توشیبا علی‌رغم برخورداری از بالاترین کیفیت در ساخت و طراحی گاه به دلیل استهلاک و گاه به دلایلی دیگر – نظیر دستکاری های کاربر، نوسانات برق و .. – دچار خرابی و اشکال می‌گردند. بروز خرابی در ماشین ظرفشویی توشیبا به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین راه برای تعمیر آن، مراجعه به مراکز مجاز و استاندارد این حوزه است.

مرکز تعمیر لوازم خانگی یکی از برترین مراکز ارائه‌دهنده‌ی خدمات مرتبط با بهسازی و تعمیر ظرفشویی است که در این راه از حضور برترین تعمیرکاران و پیشرفته‌ترین تجهیزات برخوردار است. برخی از رایج ترین اشکالات پیش آمده در این دستگاه که توسط کارشناسان مرکز تعمیر ظرفشویی توشیبا برطرف می‌گردد عبارت است از تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی، تعویض هیتر، تعویض پمپ تخلیه، تعویض واشر در ماشین ظرفشویی، تعویض ترموستات، تعویض محفظه مواد شوینده و …. .

تعمیر ظرفشویی شارپ

تعمیر ظرفشویی شارپ یکی دیگر از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر لوازم خانگی است که توسط تیمی از خبره‌ترین و مجرب‌ترین کارشناسان تعمیر انجام می‌شود. شما کاربران گرامی در صورت نیاز به سرویس‌های مرتبط با راه اندازی، نصب، تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی شارپ می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وب سایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس ماشین ظرفشویی را ثبت نمایید.

پس از تماس شما، کارشناسان ما، هماهنگی‌های مورد نیاز را انجام داده و پس از حضور در محل، اقدامات مورد نیاز را آغاز می‌نمایند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان تعمیر ظرفشویی مشمول گارانتی و ضمانت است.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر ماشین های ظرفشویی فرایندی چند مرحله ای است که با هدف برطرف ساختن ایرادهای عملکردی این دستگاه انجام می شود. ساختار ظرفشویی به گونه ای است که افراد عادی و گاهی تعمیرکاران مبتدی هم نمی توانند آن را به درستی تعمیر کنند. تعمیرکار باید کاملا بر ساختار قطعات و نحوه ترمیم و تعویض آنها تسلط داشته باشد تا بتواند ضمن شناسایی منشأ مشکلات ماشین ظرفشویی، آنها را به بهترین شکل برطرف کند. به عنوان مثال تکنسین باید بداند ارورهای ظرفشویی بوش چه مفهومی دارند و مربوط به کدام بخشهای دستگاه می شوند.

تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در مرکز سخت افزار ایران، سالها در این زمینه فعالیت کرده اند و بر ساختار دستگاه و نحوه ترمیم و تعویض قطعات، تسلط کافی دارند. همکاران ما پس از بررسی کامل قطعاتی مثل آب پاش، موتور، ترموستات، کلیدهای پنل، برد و …، با توجه به شدت آسیب دیدگی آنها را ترمیم یا تعویض می کنند.

تعمیر ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ظرفشویی سامسونگ اگر چه ادعای بسیاری از تعمیرگاه های فعال در سطح شهر است، اما متقاضیان این سرویس می بایست توجه داشته باشند که خدمات مرتبط با تعمیر ظرفشویی سامسونگ را صرفاً از نمایندگی ها و تعمیرگاه های مجاز دریافت نمایند. در غیر اینصورت این احتمال وجود دارد که سرویس‌های ارائه شده بر روی ظرفشویی از کیفیت لازم برخوردار نبوده و چه بسا خرابی‌های دوچندام ماشین را در پی داشته باشند.

نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ یکی از مراکز مجاز فعال در سطح کشور است که تمامی خدمات ارائه شده خود را به همراه گارانتی و ضمانت به متقاضیان عرضه می دارد. خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر ظرفشویی منحصر به سرویسی خاص از این دستگاه نیست و کلیه خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ را شامل می‌گردد.

خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر شیر برقی ظرفشویی

تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی، منوط به بررسی اجزاء این قطعه است. یعنی تعمیرکار باید ضمن وارسی کامل بوبین، لاستیک دیافراگم، مجاری ورودی آب، ترمینال، فنر، لاستیک آب بندی، مجرای خروجی آب، سوراخ مجرای فشار، محفظه فشار، وزن پیستون، سیم پیچ، اهرم آهنی، فیلتر خروجی آب، شیطانک و لاستیک شیطانک، شیر برقی را عیب یابی و اجزاء آسیب دیده را شناسایی کند. پس از آن، قطعات معیوب بر حسب نوع و شدت آسیب دیدگی، تعمیر یا تعویض می شوند. به این ترتیب عملکرد شیربرقی به حالت اولیه باز می گردد. اما اگر شدت خرابی زیاد بوده و امکان تعمیر شیر برقی ظرفشویی وجود نداشته باشد، تکنسین آن را با یک قطعه جدید جایگزین می کند. کارشناسان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی برای تعویض شیر برقی تنها از قطعه اصل و اورجینال استفاده می کنند.

تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی

تایمر یکی از قطعات مهم در ماشین ظرفشویی است که چرخه شستشو و برنامه دستگاه را در کنترل دارد. اگر این قطعه درست کار نکرده و یا از کار بیفتد، ممکن است برنامه های ماشین ظرفشویی در یک مرحله خاص متوقف شوند. مثلا ممکن است ظروف خشک نشوند و یا سایر برنامه هایی که برای دستگاه تنظیم کرده اید، به درستی اجرا نشوند. باید بدانید که در صورت خرابی تایمر، نمی توان ظروف را در ماشین ظرفشویی شستشو داد.

چون در این صورت، درب ماشین قفل نمی شود و در نتیجه آب و پودر هم وارد دستگاه نمی شوند. اگر تایمر سفت شده و نمی چرخد، بهتر است با تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا این قطعه را بررسی کنند. همکاران ما پس از حضور در آدرس مورد نظر شما، اقدام به تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی و یا تعویض این قطعه می نمایند.

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نمی کند و یا در هنگام اجرای برنامه چرخش، صدای وزوز شنیده می شود، احتمالا پمپ تخلیه آن دچار ایراد شده و به درستی کار نمی کند. این موارد در کنار تخلیه نشدن آب، نشان دهنده بروز ایراد در عملکرد پمپ ظرفشویی هستند. پمپ مسئول هدایت آب حاصل از شستشو به خارج از دستگاه است و اگر به هر دلیلی معیوب شود، روند خروجی آب به صورت کامل مختل می گردد.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و نحوه انجام این کار، بستگی به نوع و شدت آسیب دیدگی پمپ دارد. ممکن است پس از انجام بررسی های اولیه، مشخص شود که این قطعه از کار افتاده و قابل ترمیم نیست. در این صورت تیم تعمیرات ظرفشویی اقدام به تعویض پمپ با یک نمونه جدید و البته اورجینال می کنند.

تعمیر جت پمپ ظرفشویی

جت پمپ یک قطعه نسبتا جدید در ماشین های ظرفشویی است. بنابراین همه تعمیرکاران قادر به ترمیم آن نبوده و شناخت کافی در مورد این قطعه ندارند. نحوه تعمیر جت پمپ ظرفشویی به این ترتیب است که تعمیرکار اول در موتور دایرکت پرچ موتور را از قسمت پرچ جدا می کند. در مرحله بعدی لاله پرچ را جدا کرده و آن را از داخل هسته بیرون می آورند.

سپس پوسته موتور جدا می شود تا تکنسین بتواند بلبرینگ ها را خارج کند. در صورت زنگ زدگی پوسته، این بخش با سمباده تمیز شده و توسط یک اسپری رنگ نقره ایی، رنگ می شود. سپس تکنسین ها یک بلبرینگ جدید را جایگزین بلبرینگ آسیب دیده می کنند. در نهایت جت پمپ تعمیر شده و تمامی مشکلات و آسیب دیدگی های آن برطرف می گردند. پس از تعمیر جت پمپ ماشین ظرفشویی می توانید بدون هیچ ایرادی از دستگاه استفاده کنید. تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی در صورت نیاز به تعویض جت پمپ، آن را با یک قطعه جدید و اصل جایگزین می کنند.a

تعمیر المنت ماشین ظرفشویی

تعمیر المنت هم یکی دیگر از خدماتی است که نمایندگی تعمیرات ظرفشویی به دارندگان انواع مدلهای این دستگاه ارائه می دهد. روند کار به این ترتیب است که پس از تامین تجهیزات مورد نیاز، دستگاه از برق جدا می شود و شیلنگ آب آن خارج می گردد. سپس تعمیرکار ماشین را به گونه ای قرار می دهد که به بخش پایینی آن (محل قرار گیری المنت) دسترسی داشته باشد. بعد از جدا شدن اتصالات، المنت از دستگاه خارج می گردد. سپس تکنسین المنت را کاملا بررسی می کند.

در صورت امکان تعمیر، بخش های آسیب دیده این قطعه ترمیم خواهند شد. البته معمولا امکان تعمیر المنت ماشین ظرفشویی وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. در چنین شرایطی این قطعه با نمونه اورجینال جایگزین می شود تا دستگاه مطابق روال عادی از آب گرم استفاده کند. خرابی المنت می تواند منجر به گرم نشدن آب و به دنبال آن، تمیز نشدن ظروف گردد.

تعمیرات ظرفشویی در محل

واقعیت این است که هنگامی که ماشین ظرفشویی دچار اختلال و مشکلی می شود، صرف نظر از انتخاب یک مرکز معتبر و استاندارد برای دریافت خدمات باید فکری به حال جابه جایی و حمل دستگاه داشته باشیم. این مسئله همواره دغدغه بسیاری از کاربران بوده و هست. به دنبال درخواست های مکرر کاربران مبنی بر حضور تعمیر کار در محل و منزل برای اجرای تعمیرات ظرفشویی، تصمیم گرفتیم که سرویس در محل تعمیر ماشین ظرفشویی را راه اندازی کنیم. با استفاده از این سرویس دیگر لازم نیست دغدغه حمل و جا به جایی دستگاه را داشته باشید. می توانید با یک تماس تلفنی ساده و ثبت درخواست خود برای استفاده از تعمیرات ظرفشویی در محل، در اسرع وقت، بدون هیچ زحمتی و با صرف هزینه های محدود نسبت به تعمیر، ترمیم و عیب یابی ماشین ظرفشویی خود اقدام کنید.

مشکلات رایج ظرفشویی

در این بخش قصد داریم چند نمونه از رایج ترین مشکلات ظرفشویی را بررسی کنیم. به طور کلی انواع دستگاه های ظرفشویی با مشکلاتی مشابه با هم رو به رو می شوند. در نتیجه مشکلاتی که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم برای تمامی برند های ماشین ظرفشویی می باشد. مشکلات رایج ظرفشویی عبارت است از : سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ، نشتی ماشین ظرفشویی، ماشین ظرفشویی روشن نمی‌ شود، ظرف‌ ها خوب شسته نمی‌ شوند، تخلیه به طور کامل انجام نمی ‌شود، ماشین با آب پر نمی ‌شود، مسدود شدن پخش ‌کننده مواد شوینده، ظروف به طور کامل خشک نمی ‌شوند و… . تمامی این عیوب در واحد تعمیر ماشین ظرف شویی قابل رفع بوده و تعمیرات آن ها توسط افراد متخصص انجام می شود.

ظرفشویی دارای سیستم حساسی بوده و با کوچکترین اشتباه در تعمیرات دچار اختلال می شود. مرکز سخت افزار ایران با بهره مندی از متخصصان مجرب می تواند تمامی عیوب ظرفشویی های سامسونگ را در برند های معتبری چون ال جی ، سامسونگ ، پاناسونیک ، شارپ  ،توشیبا و…  را در این واحد برطرف نماید. رفع تمامی ارور های ظرفشویی نیز در واحد تعمیرات ظرفشویی قابل اجرا می باشد.

نچرخیدن آب پاش ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که در روند تعمیر ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار می گیرد، نچرخیدن آب پاش است. افراد زیادی از بروز این مشکل شکایت دارند و به دنبال رفع آن هستند. عواملی مثل گیر کردن خرده های غذا روی بازوها، برخورد بسط های آب پاش با بازوها، آلودگی فیلترها یا پمپ و خرابی پمپ، مانع از چرخیدن درست آب پاش می شوند که این مساله در نهایت روند کاری ماشین را مختل می کند.

تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی برای برطرف کردن این ایراد، فیلتر و پمپ تخلیه را تمیز می کنند. گاهی هم نیاز به تعویض فیلترها می باشد. همچنین با تعمیر و تعویض بازوهای آب پاش هم می توان نچرخیدن آب پاش را برطرف کرد. کارشناسان همواره توصیه می کنند برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی، پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، مواد غذایی روی آنها را تمیز کنید.

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی

تا بحال شده که ماشین ظرفشویی تان کار نکند؟ یعنی هرچه دکمه ها را می زنید دستگاه هیچ عملیاتی انجام ندهد. بدیهی است که این مساله شما را نگران خواهد کرد. ما 6 مورد از مهم ترین دلایل کار نکردن ظرفشویی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این دلایل طیف گسترده ای از خرابی اتصالات تا از کار افتادن برخی قطعات داخلی را شامل می شوند. پس از شناسایی علل بروز مشکل، می توان با ترمیم یا تعویض بخش های آسیب دیده روند کار ماشین را به حالت عادی باز گرداند. از کار افتادن برد کنترل اصلی ، خرابی فیوز حرارتی، پنل کنترلی، خرابی کلید درب ماشین ظرفشویی ، خرابی صفحه لمسی و از کار افتادن تایمر از جمله دلایل کار نکردن ماشین ظرفشویی هستند.

برای رفع این مشکل باید اول دلیل یا دلایل بروز آن را شناسایی کنید. پس از آن و با توجه به دلایل موجود می توانید اقدامات لازم برای رفع مشکل را انجام دهید. به عنوان مثال، فیوز حرارتی قابل ترمیم نیست و چنانچه از کار بیفتد، باید آن را با یک قطعه جدید تعویض کرد. کلید درب ماشین هم باید تعویض شود و معمولا تعمیر نمی شود. برد کنترل اصلی هم قطعه حساسی است که در صورت خرابی باید توسط تعمیرکاران مجرب ترمیم شده و یا با یک برد جدید جایگزین گردد. پنل کنترل و تاچ هم جزء بخش هایی هستند که نیاز به تعویض با نمونه های جدید و البته اورجینال دارند.

علت سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی

صدا دادن ماشین ظرفشویی ممکن است ناشی از عوامل متعددی باشد که در این قسمت به طور مختصر آن ها بررسی خواهیم کرد. گاهی قطعات داخلی ایراد دارند و مانع از عملکرد درست ظرفشویی می شوند. گاهی هم علت صدای دستگاه از قطعات نیست و صدای ظرفشویی ناشی از تراز نبودن یا نصب اشتباه این دستگاه است. یاتاقان یکی از قطعاتی است که خرابی یا شل بودن آن منجر به صدا دادن ماشین ظرفشویی می شود.

یکی دیگر از قطعات که باید مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد پمپ تخلیه می باشد، اگر پمپ تخلیه ظرفشویی شما درست کار نکند هم فرایند تخلیه آب همراه با سر و صداهای غیر عادی انجام خواهد شد. از کار افتادن پمپ شستشو هم مساله دیگری است که هنگام عیب یابی ظرفشویی مورد بررسی قرار می گیرد. تشخیص این که دقیقا کدام قطعه خراب شده کار راحتی نیست. برای این منظور بهتر است از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید

مارادنبال کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.