سرویس کولرگازی - سرویس ماهیانه کولرگازی - آموزش سرویس کولرگازی

سرویس کولر گازی یعنی چه ؟ سرویس کولر شامل چه کارهایی میشود؟ یک کولرگازی برای کار کردن به چه چیزهایی نیاز دارد؟ در جهانی با این سرعت پیشرفت تکنولوژی که ما در آن زندگی میکنیم به لوازمی نیاز داریم تا به ما کمک کند بهتر و راحت تر باشیم . همه وسایلی که ما در زندگی خود بکار میبریم نیاز به رسیدگی و نگهداری دارد .

من اینطور شروع میکنم که شما به چه علتی مثلا” از کولر گازی استفاده میکنید؟ اولین جوابی هر کس میتواند به آن فکر کند ، این است که برای اینکه سرمای خوبی دارد و از آن لذت میبریم! بله این جواب حتما” برای شما هم تدایی شده ، و عده ای هم در ادامه عنوان میکنند که هوای تمیز رو نفس میکشیم ، هوا مطبوع است و غیره …

بله همه مسائلی که عنوان شد درست است ولی همین کولرگازی با همه مزایایی که دارد تا زمانی است که تمیز و عیب و ایرادی نداشته باشد، لذت بخش است! کولر گازی از هر نوعی که باشه( دیواری، داکت، سقفی، ایستاده، زمینی و…) به علت اینکه هوا درآن گردش داردذرات معلق وآلودگیهای هوا درپنل یا کندانسور جمع میشود و در گردش هوااختلال ایجاد میکند و نیاز داره که هر سال ویا هر شش ماه یک باربسته به منطقه ، نیاز به سرویس دارد .

فرایند سرویس و نگهداری چیست ؟

وقتی شما یک کولر گازی رو برای منزل یا محل کارتون تهیه و نصب میکنید حتما” برای اولین بار کارت ضمانت را مطالعه میکنید اگر دقت کرده باشید به یک نکته خیلی مهم در آن اشاره شده که همه ما خیلی ساده از آن میگذریم یا اینکه یادمان میرود!نکته چیست؟

{ دستگاه فوق دارای پنج سال ضمانت کمپرسور میباشد و نگهداری آن به عهده خریدار میباشد }

سرویس شامل : شستشوی کامل اواپراتور ( پنل ، یونیت داخلی ) بازدید حوضچه درین ( نظافت کامل آن به همراه مسیر تخلیه درین)شستشوی کامل کندانسور ( یونیت خارجی ) شستشوی یونیت داخلی به چند روش انجام میشود که بهترین حالت آن باز کردن کل یونیت و نظافت آن میباشد، در مواردی که دستگاه زیاد کثیف نباشد از روشهای دیگری نیز میتوان استفاده کرد( در مواردی دیده شده که همکاران با استفاده از یک مسواک ویکی دو لیوان آب ،اقدام به نظافت پنل میکنند که این کار اصولی نیست . و بهترین راه برای سشتشوی کندانسور استفاده از دستگاه فشار آب ( واتر جت ) میباشد ،آن هم توسط تکنیسین باید انجام شود تا آب به قسمتهای برقی نفوظ نکند.

پس از اینکه دستگاه شما سرویس شد خودتان متوجه این موضوع خواهید شد که هوای بهتری را تنفس کرده و مصرف برق نیزکمتراز قبل خواهد بود ، در ضمن طول عمر دستگاه نیز بیشتر شده و ضمانت کمپرسورتان هم تضمین شده است .